ARTFLOWER COSPLAYOWYM GOŚCIEM MOKONU :)2014-11-26

Naszym drugim gościem cosplayowym jest pochodząca z Niemiec Anna Schunk, występująca pod pseudonimem Artflower. Z wykształcenia jest krawcową. Pierwsze kostiumy uszyła na potrzeby amatorskiego teatru wystawiającego musicale, w których także występowała. Reprezentowała Niemcy w dwóch międzynarodowych konkursach cosplayowych: World Cosplay Summit 2014 i EuroCosplay 2012. Obecnie współpracuje z największym niemieckim sprzedawcą materiałów na potrzeby cosplayu, MyCostumes, przy tworzeniu przewodnika dla cosplayerów. Anna bierze udział w tym projekcie jako autorka artykułów i konsultantka w dziedzinie krawiectwa. Często prowadzi także atrakcje o tej tematyce na konwentach.

Na Mokonie poprowadzi dwa panele (w języku angielskim): Gorsety w cosplayu oraz Szycie dla początkujących.

Jej profil na FB to https://www.facebook.com/ArtflowerCosplay

\"\"\"\\"\\"\"

ZGŁOŚ SWÓJ COSPLAY!2014-11-23

Ruszyły zgłoszenia do konkursów Cosplay oraz ECG - European Cosplay Gathering z finałem w Paryżu. Tradycyjnie przyjmowane są przez system Nagato i możecie ich dokonywać do północy 2 grudnia. 

Pamiętajcie! Aby zgłosić się do konkursu Cosplay należy mieć opłacony bilet!

ATRAKCYJNIE NA MOKONIE :)2014-11-21

Czas przedstawić Wam pierwsze mokonowe atrakcje, a także pierwszego wyjątkowego gościa  Na stronie pojawiło się parędziesiąt punktów programu, poświęconych mandze, anime, cosplayowi, grom, Japonii i wszystkiemu co mogłoby Was zainteresować. Oczywiście to dopiero część zaplanowanych atrakcji, kolejne będą pojawiać się regularnie więc zachęcamy do śledzenia strony. Dodatkowo przypominamy, że już we wtorek, 25 listopada kończy się przyjmowanie zgłoszeń programu, a także na stanowisko Helpera oraz Wystawcy.

Mokon odwiedzi tegoroczna zwyciężczyni finału konkursu EuroCosplay w Londynie Katarzyna Kairi Siedlecka i poprowadzi dla Was dwa punkty programu:
- "Mamo, ja chcę cosplay!" czyli jak rozpocząć zabawę z cosplayem
- "ABC prezentacji na scenie" czyli tajniki tworzenia prezentacji scenicznych

Kairi wielokrotnie reprezentowała nasz kraj w zagranicznych konkursach, odnosząc ogromne sukcesy: pierwsze oraz dwa drugie miejsca w EuroCosplayu na MCM EXPO w Londynie, w roku 2010, 2012 oraz 2014. Wystąpiła również na finałach European Cosplay Gathering podczas Japan Expo 2013 w grupie z Martą Tsu Otyś oraz Jakubem Zelem Kołeckim. Na swoim koncie ma niezliczone sukcesy na rodzimej scenie cosplayowej, a także liczne występy w mediach. Kasia jest również chętnie zapraszana przez organizatorów zagranicznych konwentów, zarówno w roli gościa jak i jurora.

Koniecznie zajrzyjcie na DeviantArt, FB oraz streamy:
http://kairisia.deviantart.com/
https://www.facebook.com/kairiincosplayland
https://new.livestream.com/accounts/4811535

REZERWACJE RUSZYłY!2014-11-08

Rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na tegoroczną edycję Mokonu. Przez pierwszy tydzień macie możliwość zakupu biletu dwudniowego w promocyjnej cienie 40zł. Przedsprzedaż potrwa do 7 grudnia, bilety będziecie mogli zakupić również 13-14 grudnia, w szkole konwentowej. Sprzedaż odbywa się poprzez system Nagato, najważniejsze informacje znajdziecie w zakładce bilety.

Zachęcamy do zakupu koszulki konwentowej w cenie 45 zł wraz z biletem :)

WITAMY NA STRONIE KONWENTU MOKON5!2014-11-04

Witamy serdecznie na stronie nadchodzącego konwentu Mokon5!

W grudniowych dniach po raz kolejny odwiedzimy Warszawę by zapewnić wszystkim weekend ekscytującej zabawy. Czekać na Was będą ogromne ilości różnorakich i ciekawych paneli, zabaw, gier, konkursów, występów oraz parę niespodzianek. Ale o nich powiemy troszkę później. Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić podczas Mokonu:)

Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem programu jak i całego konwentu, zapraszamy serdecznie do odpowiednich działów, dotyczących Atrakcji oraz Helperów. Zachęcamy również wszelkie wytwórnie, wydawców, mniejszych i większych artystów, do wystawiania swych stoisk podczas trwania konwentu. Po więcej informacji zapraszamy do działu Wystawcy.

Poniżej zaś krótki kalendarzyk Konwentowy, co, jak i od kiedy:

04.11.2014 - Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń atrakcji i helperów
06.11.2014 - Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń wystawców
08.11.2014 - Rozpoczęcie przedsprzedaży biletów w cenie promocyjnej
15.11.2014 - Koniec okresu promocyjnego dla biletĂłw.
23.11.2014 - Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń Cosplayu
25.11.2014 - Zakończenie przyjmowania zgłoszeń atrakcji, helperów oraz wystawców
02.12.2014 - Zakończenie przyjmowania zgłoszeń Cosplayu
07.12.2014 - Zakończenie przedsprzedaży biletów.
13-14.12.2014 - Mokon5!